Plniace sady CROCODILE

crocodilleNaša spoločnosť je veľkoobchodným aj maloobchodným predajným miestom obľúbených plniacich sád CROCODILE. Pomocou nich si môžete kedykoľvek doplniť atrament keď sa Vám práve minul.

 

Doplnením tak získate 100% kvalitu výtlačky a pritom dokážete ušetriť až 70% nákladov na tlač.

 

Doplňovacie sady slúžia k užívateľskému doplneniu vypísaných originálnych, a tiež väčšiny kompatibilných tlačových kaziet. V súčasnej dobe ponúkame inovovanú radu týchto obľúbených sád pre atramentové tlačiarne, ktoré spravidla slúžia pre dvojité naplnenie cartridge. Tú môžeme bez preháňania označiť ako najpredávanejšiu vo svojej kategórii. Charakterizuje ju nielen vysoká kvalita atramentov a jednoduchosť plniacich postupov, ale taktiež podrobne spracované návody, v ktorých sa užívatelia ľahko orientujú. Plniace doplnky umožňujú jednoduché doplnenie doma alebo v kancelárii, ktoré bez obáv ľahko zvládne každý. Nezanedbateľnou výhodou je, okrem ekologického hľadiska, aj veľmi priaznivá cena.

 

Vďaka chemickým a fyzikálnym vlastnostiam atramentov, bolo dosiahnuté verných a jasných farieb tak, ako ich poznáme u tlače s originálnymi tlačovými kazetami. Použitie ultrajemných pigmentov a absolútne čistých farbív naviac predlžuje ich životnosť. Tieto atramenty sú samozrejme stopercentne miešateľné s atramentom, ktorý je použitý v originálnej tlačovej kazete. Ponuka najpoužívanejších doplňovacích sád je ďalej rozšírená o sady CWRK (cenovo veľmi výhodné refill kity) slúžiace k jednému doplneniu tlačovej hlavy. Sú určené pre zákazníkov, ktorí netlačia príliš často a kúpa štandardnej sady by bola zbytočne dlhodobou investíciou.

 

Doplňovacie sady CROCODILE ® znižujú náklady na tlač, v niektorých prípadoch, až o 90%! Pri súčasných cenách originálnych tlačových kaziet to prináša reálnu úsporu nákladov na tlač od 10,-€ do 100,-€ v závislosti od typu tlačiarne.

 

 crocodille 1Pre zákazníkov s veľkým objemom tlače ponúkame samostatné atramenty v balení 50ml, 100ml, 200ml a 1 liter. Tie ocenia zákazníci, ktorí si už zakúpili doplňovaciu sadu a majú teda k dispozícii návod a všetky plniace doplnky. Doplnenie tlačovej hlavy samostatnými atramentmi ďalej zlacňuje tlač až na ťažko uveriteľných 10% nákladov v porovnaní s originálnou tlačovou hlavou pri zachovaní kvality tlače. 

 

Klady a zápory úspor za tlač

1. Nová originálna kazeta 
plus minus
 1. kvalitný výtlačok
 2. ľahká výmena
 3. môžete ihneď tlačiť
 1. vysoká cena
setrite 1
 2. Refill kit CROCODILE 
plus minus
 1. nízka cena,
 2. slúži na niekoľko naplnení,
 3. kvalita výtlačky zrovnateľná s originálom
 4. môžete ihneď tlačiť
setrite 2
doplnenie trvá 3-5 minút

    

Otázky a odpovede

 • Ako sa určuje vyťažiteľnosť cartridge

Výrobcovia cartridge udávajú v vyťažiteľnosť napríklad 400 strán. To znamená, že z náplne pri 5% pokrytí papiera atramentom, môžete vytlačiť práve 400 strán. Vzor stránky, z ktorej výrobcovia vychádzajú, nájdete tu. Avšak ak tlačíte celú stranu textu, pohybuje sa pokrytie papiera atramentom medzi 9% - 15%. Tým sa samozrejme vyťažiteľnosť cartridge podstatne znižuje. Niekedy aj na 1/3 garantovaných strán.

 • Prečo nevytlačí farebná cartridge toľko strán koľko garantuje výrobca

U farebné cartridge je zníženie garantovanej výťažnosti ešte výraznejšie. Ak totiž budete tlačiť fotografie, bude sa pokrytie papieru napríklad pohybovať medzi 30% až 80%. V tom prípade máme z garantovaných 400 strán, iba strán 25.

 • Ako postupovať ak je miesto vyťažiteľnosťi uvedený obsah atramentu v mililitroch

Niektorý výrobca uvádza miesto vyťažiteľnosťi objem v mililitroch. V tom prípade platí, že z jedného mililitra vytlačíte cca 40 strán pri 5% pokrytí papiera atramentom. Nesmiete však zabudnúť, že v prípade farebnej cartridge sa jedná o celkové množstvo atramentu v cartridge. V tom prípade musíte vydeliť množstvo atramentu v náplni počtom farieb, ktoré sú v cartridge obsiahnuté (väčšinou 3, v niektorých prípadoch aj 4 farby). Ak cartridge použijete pre tlač fotografií, uvedomte si, že sa atramenty na papieri miešajú, aby vytvorili požadovanej farby a odtiene. Je tak

 • Často tlačiť

Zaschnutiu trysiek cartridge je najlepšie predchádzať tým, že aj keď tlačiareň nepoužívame, spustíme aspoň raz za 14 dní tlač skúšobnej strany, alebo tlačiareň aspoň zapneme. Tlačiareň totiž po každom zapnutí sama spustí čistenie trysiek.

 • Tlačiareň nebudem dlhšiu dobu používať

Ak viete, že tlačiareň nebudete dlhšiu dobu používať (dovolenka, pobyt v zahraničí atď.) a nebudete môcť ani vykonať tieto odporúčané kroky, môžete cartridge vybrať z tlačiarne a uložiť v nejakej škatuli do chladničky. Neukladajte je však v igelitových alebo mikroténových vrecúškach. Vrecko totiž priľne k tryskám, atrament začne vzlínať a dôjde k vytečeniu atramentu do vrecka, alebo sa u farebných náplní zmiešajú cez trysky farby a cartridge je potom nepoužiteľná.

 • Zaschnuté trysky

Ak máte podozrenie, že sú trysky tlačovej kazety zaschnuté (to zistíte, ak na trysky priložíte papierový kapesník a neobjavia sa na ňom škvrny od atramentu, pokiaľ z tlačiarne odchádzajú nepopísané papiere alebo nie je tlač v poriadku), použite čistiaci roztok z plniacej sady CROCODILE. Ak nemáte plniacu sadu môžete roztok samostatne zakúpiť pod označením CK4000.

 • Použitie čistiaceho roztoku

Kvapku roztoku naneste na dýzy, nechajte 5 minút pôsobiť a potom odsajte nečistoty odsávacím stojanom (je súčasťou plniace sady - refill kitu CROCODILE) podľa návodu. V prípade, že stojanček nemáte, tento krok vynecháte. Cartridge vložte do tlačiarne a spustite na počítači čistenie trysiek. Ak aj potom nebudete spokojní s kvalitou tlače, môžete postup zopakovať a roztok nechať pôsobiť dlhšie, kľudne aj cez noc.

 • Ak nemám čistiaci roztok

Namiesto roztoku možno tiež použiť paru. Na trysky nechajte pôsobiť po dobu jednej minúty páru - čím bude jej tlak väčší tým lepšie - a potom odsajte nečistoty odsávacím stojanom (je súčasťou plniace sady - refill kitu CROCODILE) podľa návodu. V prípade, že stojanček nemáte, tento krok vynecháte. Cartridge vložte do tlačiarne a spustite na počítači čistenie trysiek. Ak sa aj cez tieto kroky nepodarí cartridge rozpísať, je bohužiaľ nutné ju vymeniť. Čistenie ultrazvukom nie je vhodné. Dochádza totiž k tomu, že ultrazvuk rozbije usadeniny vnútri cartridge a tie sa postupne opäť usadia v tryskach a zablokujú ich.

 • Vždy v rukaviciach

Plnenie vykonávajte vždy v rukaviciach, ktoré sú súčasťou Refill kitu (plniace sady) .  Cartridge pri plnení umiestnite do výrezu v krabici refill kitu (plniace sady) CROCODILE,  alebo na nejakú podložku, napríklad noviny.

 • Mydlo a teplá voda

Ak si aj napriek tomu zašpiníte ruky, odstránite z nich atrament opakovaným umývaním mydlom a teplou vodou.

 • Vysoká farbiaca schopnosť

POZOR - atramenty majú vysokú farbiacu schopnosť. Ak nimi znečistíte odev, koberec alebo nábytok, nepôjdu škvrny ničím odstrániť!

 • Technológia tlače

Atramentové tlačiarne používajú dve odlišné technológie tlače - termálne (používa HP, Canon a väčšina výrobcov) a piezoelektrickú (používa Epson).A) Termálne technológie: V termálne atramentovej tlačiarni vytvárajú malé vykurovacie telieska teplo, ktoré ohrievjú atrament k bodu varu. Pri vare sa vytvára bublina. Ako sa bublina zväčšuje, časť atramentu je vytlačená z trysky na papier kde vytvorí tlačový bod a bublina následne praskne. To vytvára vákuum, ktoré vtiahne ďalšie atrament do trysky.B) Piezoelektrická technológie: Táto technológia využíva piezo kryštály. Kryštál sa nachádza nad každou tryskou. Kryštál dostane malý elektrický náboj, ktorý spôsobuje jeho prehnutie. Ak sa kryštál prehne k tryske, vytlačí malé množstvo atramentu, ktoré vystrekne z dýzy na papier. Ak sa kryštál prehne od trysky, nasaje zo zásobníka atramentu nový, ktorý spotrebovaný atrament nahradí.

 • Používané konštrukcie

Atramentové tlačiarne používajú v zásade dve odlišné konštrukcie - prvý využíva k tlači cartridge na ktorých sú priamo nainštalované trysky a ktoré obsahujú atrament (používa napr väčšina tlačiarní HP a niektoré tlačiarne Canon). Druhá konštrukcia využíva oddelené stacionárne tlačovej hlavy v tlačiarni a výmenné atramentové cartridge (používa Epson a niektoré tiskány Canon a HP).

 • 1) Čo sa deje pri doplnení cartridge ktorá obsahuje trysky

Cartridge je vymeniteľná súčasť atramentovej tlačiarne. Obsahuje jeden alebo viac rozdelených zásobníkov atramentu, elektronické kontakty, ďalej čip, ktorý komunikuje s tlačiarňou, doštičku s tryskami a podľa typu buď vykurovacie telieska alebo piezokryštál. Atrament je v zásobníku absorbovaný spravidla v špogiovitej hmote, z ktorej sa priebežne cez filtračné sitko dopĺňa pracovný zásobník atramentu. Ten slúži na zásobovanie trysiek atramentom pri samotnej tlači. Ak sa atrament spotreboval, je možné ho opakovane doplniť plniacim otvorom do špogiovitej hmoty, a tak niekoľkonásobne predĺžiť použiteľnosť celej tlačovej kazety. Pri dopĺňaní atramentu do cartridge tak vlastne vstrekuje plniacim otvorom chýbajúci atrament do špogiovitej hmoty vo vnútri komory. Niektoré staršie tlačiarne HP používajú čierne cartridge, kde je vnútri miesto špogiovitej hmoty nádobka s podtlakovým mechanizmom zabezpečujúcim plynulý prívod atramentu k tryskám a zároveň zamedzuje samovoľnému vytečeniu atramentu.

 • 2) Cartridge ktoré Neobsahuje trysky a čo sa deje pri doplnení

Cartridge - zásobník, je tiež vymeniteľná súčasť atramentové tlačiarne, ktorá však obsahuje len atrament a prepúšťací otvor, ktorým sa dostáva atrament do tlačiarne. Atrament je v zásobníku absorbovaný buď iba v špogiovitej hmote, alebo pre zvýšenie kapacity je zásobník rozdelený na priestor s špogiovitou hmotou, z ktorého je tlačiareň zásobovaná atramentom a priestor iba s atramentom. Z toho je potrebné množstvo atramentu postupne vsakované do špogiovitej  hmoty. Pri dopĺňaní atramentu do cartridge tak vlastne vstrekuje plniacim otvorom chýbajúci atrament do špogiovitej hmoty, resp. priestoru s atramentom vnútri komoru. Po doplnení atramentu je nutné dobre utesniť plniaci otvor, inak by mohlo dôjsť k samovoľnému vytekaniu atramentu.

 • funkcie trysiek

Každá tryska je tvorená komôrkou, do ktorej priteká atrament a v každej komôrke je vykurovacie teliesko, ktoré atrament zahreje a vriaci atrament je tlakom, ktorý pri jeho zahriatí vznikne, tryskou strieka na papier. Potom do komôrky pritečie nový atrament, ten teliesko ochladí, to sa opätovne, ak mu na to dá tlačiareň signál, zahreje a postup sa opakuje.

 • poškodenie trysiek

Ak teda použijete iný atrament, než je pre Vašu cartridge určený, a ten nebude pritekať do komôrok ako má, alebo ak budete tlačiť s prázdnou náplňou a telieska nebudú ochladzované, dôjde k ich spáleniu a trysky už nebudú fungovať.

 1. Na monitore počítača kliknite na menu "START" a zvoľte ponuku "Tlačiarne a faxy"
 2. Na konkrétnu tlačiareň kliknite pravým tlačidlom myši
 3. Tým rozbalíte menu v ktorom kliknete ľavým tlačidlom myši na "VLASTNOSTI"
 4. V otvorenej ponuke potom vyberte kartu "ÚDRŽBA TLAČIARNE"
 5. Tu vyberiete možnosť "Čistenie trysiek", alebo ešte lepšie "HĹBKOVÉ ČISTENIE TRYSIEK"
 6. Tento postup sa môže u jednotlivých typov tlačiarní mierne líšiť

 1. Na monitore počítača kliknite na menu "START" a zvoľte ponuku "Tlačiarne a faxy"
 2. Na konkrétnu tlačiareň kliknite pravým tlačidlom myši
 3. Tým rozbalíte menu, v ktorom kliknete ľavým tlačidlom myši na "VLASTNOSTI"
 4. V otvorenej ponuke potom vyberte kartu "ÚDRŽBA TLAČIARNE"
 5. Tu vyberiete možnosť "VYTLAČIŤ SKÚŠOBNÁ STRANU"
 6. Tento postup sa môže u jednotlivých typov tlačiarní mierne líšiť

Novšie tlačiarne sú vybavené elektronikou, ktorá zaisťuje rôzne užívateľské funkcie. Z tohto dôvodu sú cartridge osadené čipom, ktorý práve zaisťuje obojsmernú komunikáciu cartridge a tlačiarne. Dokážu si tak postrážiť, či v tlačiarni je alebo nie je správna cartridge a tiež napr. postráži hladinu atramentu, jeho expiračná dobu a tiež to či je cartridge v tlačovej hlave správne umiestnená.

 

Funkcia čipu sa líši podľa výrobcu tlačiarne

 

Tlačiarne HP, Canon, Brother, Lexmark* Najobvyklejší systém (používaný výrobcovia HP, CANON, BROTHER, LEXMARK) je, že tlačiareň iba upozorní na to, že atrament došiel a vyžiada si potvrdenie užívateľa, že túto informáciu dostal a to stlačením tlačidla "POKRAČOVAŤ" na tlačiarni. Potom pokračujú v tlači i s doplnenenou náplňou, len prestanú strážiť stav atramentu v cartridge. Funkcia stráženia hladiny sa automaticky zapne po vložení cartridge s novým čipom.tlačiarne EPSON

 

* Ďalší systém (EPSON) využíva čipy na cartridge k stráženiu hladiny atramentu. V skutočnosti však čipy nestrážia faktické množstvo atramentu, ale počet kvapiek ktoré tlačová hlava vydá a po dosiahnutí určitého počtu kvapiek tlačiareň zakáže tlač s touto cartridge, ktorá sa jej javí ako prázdna, a to práve na základe informácie z čipu. S takýmito cartridge nemožno po doplnení tlačiť, sú čipom zakázané trvalo.

 • Ihneď vidíte skutočné náklady

Aby ste sa lepšie orientovali v úsporách, ktorých môžete dosiahnuť vďaka refill kitom (plniacim sadám) CROCODILE, samostatným atramentom CHROMACTIVE, sú u každého produktu uvedené "náklady na vytlačenie 100 strán", z ktorých je ihneď vidieť, aké sú reálne náklady na vytlačenie práve 100 strán pri 5% pokrytí stránky, a to pri použití konkrétneho produktu.

 • Použitá metóda

Pri výpočte nákladov sme postupovali rovnakou metódou ako výrobcovia originálnej cartridge. Použili sme normovanú stránku, ktorá sa používa pri testovaní výťažnosti originálnych cartridge. Táto stránka je vytvorená tak aby pokrytie papiera atramentom alebo tonerovým práškom bolo práve 5%.

 • Náklady u foto cartridge

U atramentové foto cartridge, kde výrobca určuje množstvo vytlačených fotografií, sme tento údaj prerátali opäť na 5% pokrytia, aby Vaše orientácia bola čo najjednoduchšia.

 • Pohľad výrobca originálnej cartridge

To je dané mnohými dôvodmi. Hlavným z nich je ten, že výrobcovia tlačiarní nepodporujú doplňovanie cartridge, a preto sa snažia životnosť cartridge a jej mechanických častí obmedziť na čo najkratšiu dobu. Podľa ich odporúčaní by sa potom mala vypísaná cartridge vymeniť za novú, najlepšie originálne.

 • obmedzenie životnosti

Obmedzenie životnosti nie je tak ľahké. Výrobca musí totiž zabezpečiť, aby cartridge vytlačila deklarovaný počet strán, inak by mal každý užívateľ nárok na reklamáciu cartridge, ktorá prestala tlačia v záručnej dobe a nevytlačila toľko strán koľko deklaruje výrobca výťažnosť atramentovej cartridge, výťažnosť tonerovej cartridge. Z týchto dôvodov musí výrobca životnosť cartridge, či chce alebo nie, predimenzovať. Cartridge potom môže fungovať aj po 10 naplneniach.

 • zásobníky EPSON

Výnimkou sú atramentové tlačiarne EPSON, ktoré strážia stav atramentu pomocou čipu na cartridge. Čipy nestrážia skutočné množstvo atramentu, ale počet kvapiek ktoré tlačová hlava, do ktorej sú cartridge usadené, vydá a po dosiahnutí určitého počtu kvapiek tlačiareň zakáže tlač s touto cartridge, ktorá sa javí prázdna, práve na základe informácie z čipu.

 • iní výrobcovia

Tento systém využívajú aj ostatní výrobcovia (HP, CANON, BROTHER, LEXMARK) vo svojich novších typoch tlačiarní. Avšak tieto tlačiarne len upozornia na to, že atrament došiel a vyžiadajú si potvrdenie užívateľa, že túto informáciu dostal a to stlačením tlačidla "POKRAČOVAŤ" na tlačiarni. Potom pokračujú v tlači i s doplnenou cartridge, iba prestanú strážiť stav atramentu. Táto funkcia sa automaticky zapne po vložení novej kompatibilnej alebo originálnej cartridge s čipom.

 • obmedzujúce faktory

Bohužiaľ, sú faktory, ktoré životnosť cartridge napriek tomu ovplyvňujú. Je to hlavne kvalita špongiovitej hmoty v prípade atramentovej tlače, kedy sa táto hmota po niekoľkonásobnom vypísaní atramentu a opätovnom naplnení znehodnotí a už nie je schopná ďalšej atrament pojať. Ani kvalita elektroniky nie je taká, ako v prípade tlačových hláv do ktorých sa vkladajú cartridge s oddelenými farbami, takže časom dôjde k poškodeniu obvodov alebo trysiek.

 • Na čo slúži

Refill kity (plniace sady) CROCODILE sú určené pre doplnenie vypísanej originálnej cartridge doma alebo v kancelárii.

 • úspora

Refill kity (plniace sady) CROCODILE ® znižujú náklady na tlač, v niektorých prípadoch, až o 90%! Pri súčasných cenách originálnych cartridge to prináša reálnu úsporu nákladov na tlač od 15,-€ do 100,-€ v závislosti od typu tlačiarne. Jedna plniaca sada slúži obvykle na 2 až 7 naplnení cartridge. Spočítajte si sami, koľko ušetríte, ak refill kitom (plniaci sadou) CROCODILE za cca 10,-€ doplníte 7x cartridge ktorá stojí 20,-€.

 • prednosti

Nový rad atrament CHROMACTIVE použitých v refill kitoch (plniacich sadách) CROCODILE je charakterizovaná nielen vysokou kvalitou atramentov a jednoduchosťou plniacich postupov, ale taktiež podrobne spracovanými návody, v ktorých sa užívatelia ľahko orientujú. Plniace doplnky, priložené v každom balení, umožňujú jednoduché doplnenie doma alebo v kancelárii, ktoré bez obáv ľahko zvládne každý. Nezanedbateľnou výhodou je, okrem ekologického hľadiska, aj veľmi priaznivá cena.

 • kvalita

Vďaka chemickým a fyzikálnym vlastnostiam atramentov, bolo dosiahnuté verných a jasných farieb tak, ako ich poznáme u tlače originálnymi náplňami. Použitie ultrajemných pigmentov a absolútne čistých farbív naviac predlžuje životnosť trysiek. Tieto atramenty sú samozrejme stopercentne miešateľné s atramentom, ktorý je použitý v originálnej cartridge.

 • Zvládne to každý

Refill kity (plniace sady) CROCODILE vyrábame iba pre cartridge, ktoré možno ľahko doplniť a opakovane použiť v tlačiarni. Ručíme za to, že k bezproblémovému doplneniu a použitiu doplnenej cartridge v tlačiarni nebudete potrebovať nič, čo nebude súčasťou doplňovacie sady.

 • kadiaľ plniť

Na cartridge je nutné len sprístupniť, alebo podľa návodu vytvoriť, plniaci otvor, do neho striekačkou vpraviť doporučené množstvo atramentu a otvor znova zakryť alebo zazátkovať.

 • Vypnutie stráženie hladiny atramentu

V prípade, že tlačiareň vyžaduje pre použitie doplnenej cartridge vypnutie stráženia stavu hladiny atramentu, je ľahký postup popísaný v návode.

 • Užívateľské testy

Návody a plniace postupy pre refill kity (plniace sady) CROCODILE sme testovali na užívateľoch, ktorí nemali s plnením cartridge žiadne skúsenosti. Sledovali sme ich postup, určili kde majú s plnením problémy, čo im nie je jasné a na základe toho sme upravovali návody a plniace postupy, a to aj o zdanlivé maličkosti, kým to bez problémov nezvládol naozaj každý.

 

Ukážkový návod plnenie cetridge

 

Obchod

telefon041 5 003 167
0904 444 014

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Technická podpora

telefon041 5 003 168
0907 707 050

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Pri kúpe produktov máte možnosť
platby kartou, alebo môžete
využiť  splátkový predaj.

visa2maesto-master-card1quatro1home-creditcetelem2grenke2
facebook